KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Marcipánové pohádky, panenky a auta. Muzeum nabízí pohled do výroby čokolády
 
Autor / zdroj foto: Muzeum čokolády a marcipánu Tábor

Muzeum čokolády a marcipánu Tábor / Tábor

Ve třech patrech muzea najdete vše o historii čokolády, jejím pěstování a zpracování. Výstava je interaktivní, hravá a ideální pro rodiny s dětmi. K vidění jsou také exponáty vyrobené z marcipánu. Tématem jsou pohádky, historické šaty oblečené na Barbie panenkách nebo průlomová auta historie.

Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře vám v prostorách třech historických domů, na ploše přes 1000 čtverečních metrů, představuje a mapuje historii čokolády, její pěstování, dovoz do Evropy a následné zpracování do formy bonbonů, tabulek, pralinek či figurek. Expozice se věnuje i historii obalů a reklamních plakátů, k vidění jsou i porcelánové či cínové soupravy, ze kterých se čokoláda pila v 19. století.

Druhá část muzea je pak věnována marcipánu a možnostem jeho zpracování. Uvidíte marcipánový model náměstí a dalších táborských dominant, marcipánové modely pohádek a šatičky pro panenky. K dispozici pro všechny hravé ruce je stálá dílna, kde sami můžete odlévat čokoládové figurky, či pracovat s marcipánem.

V kinosále jsou připraveny filmy o čokoládě a odborníky cukráře můžete pozorovat okénkem přímo z čokolatérie, kde proudí čokoláda ve fontáně. Návštěvu muzea můžete zakončit nákupem v obchodě - ten nabízí originální suvenýry, pohlednice, knihy a samozřejmě i bonbony.


Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu muzea.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.