KAM NA VÝLET / Historické a zvláštní vlaky

Popis: Lokálka mezi Táborem a Bechyní patří k jihočeským unikátům.
Lokálka mezi Táborem a Bechyní patří k jihočeským unikátům.
Autor / zdroj: archiv Českých drah
Datum konání: 13. 6. 2020 - 13. 9. 2020

Léto na Bechyňce aneb S nostalgií po Křižíkově dráze

TÁBOR / BECHYNĚ

Nenechte si ujít nostalgické jízdy na lokálce mezi Táborem a Bechyní! I v letošním roce se koná Léto na Bechyňce a po naší první elektrifikované trati budou opět jezdit o víkendech a svátcích od 13. června do 13. září historické vlaky.

Lokálka mezi Táborem a Bechyní patří k jihočeským unikátům. Stala se první železnicí u nás, na které jezdily vlaky poháněné elektřinou. Průkopnickou dráhu navíc zdobí jeden stavitelský klenot – elegantní most Bechyňská duha.

V rámci akce Léto na Bechyňce se můžete po této trati svézt o víkendech a svátcích na vybraných pravidelných spojích historickým elektrickým vlakem vedeným lokomotivou řady E 422 přezdívanou Bobinka.

Vlaky mezi Bechyní a Táborem sice neprojíždějí žádným tunelem a řeku Lužnici překonávají jen po dvou viaduktech, přesto stojí tato lokálka za projížďku. Od stanic a zastávek na trati můžete podniknout výlety různé obtížnosti, které uspokojí i vybíravé turisty.

U stanic a zastávek na trati najdete jednotlivá zastavení naučné stezky Bechyňka. Informační tabule jsou doplněny mapami s vyznačenými turistickými cíli v okolí. Stačí si vybrat a vydat se na túru. 

V Bechyni určitě s dětmi navštivte opravenou remízu. Najdete v ní modelové kolejiště Pavla Kohoutka. Letos je remíza otevřena 13. a 27. června, 11. a 25. července, 8. a 22 srpna a 5. a 12. září, vždy od 10:00 do 14:30 hod. Vstupné stojí 20 Kč, děti do 6 let zdarma.

Aktuální informace o nostalgických jízdách v rámci Léta na Bechyňce najdete zde

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

V Táboře bylo otevřeno nové odběrové centrum pro dárce krve

Každý čtvrtek celkem 60 lidí. Třicet dopoledne a stejný počet odpoledne. S takovou kapacitou počítá nové odběrové centrum pro dárce krve v Táboře.

V pěti ze sedmi okresů v kraji není žádný pozitivní případ. Aktuálně je pozitivních už jen 10 Jihočechů

V pěti ze sedmi jihočeských okresů neevidovali hygienici k úterní 18. hodině žádný aktivní případ onemocnění COVID-19. K Českobudějovicku, Českokrumlo

Jihočeský kraj získal pro III. kolo kotlíkových dotací dalších 119,7 milionu Kč

Dalších 119,7 milionu korun. Tuto částku získal Jihočeský kraj k navýšení finančních prostředků pro III. kolo kotlíkových dotací z programu Nová zelen

DNES SE STALO

POZVÁNKA OBRAZEM