AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis:
Autor / zdroj: Radek Šíma
11.6.2020

V Táboře bylo otevřeno nové odběrové centrum pro dárce krve

TÁBOR

Každý čtvrtek celkem 60 lidí. Třicet dopoledne a stejný počet odpoledne. S takovou kapacitou počítá nové odběrové centrum pro dárce krve v Táboře.

Odběrové centrum vyrostlo v prostorách polikliniky Světlogorská nákladem 9,4 milionu korun. Investici hradila Nemocnice Tábor, které poliklinika patří. Potvrdil to předseda představenstva táborské nemocnice Ivo Houška s tím, že uvedený počet dárců má zajistit nemocnici dostatek krve pro její vlastní potřebu.

Slavnostně bylo odběrové centrum uvedeno do provozu ve středu 10. června. „Pod hlavičku naší nemocnice se vrací po 28 letech. Před více než 20 měsíci totiž ukončila ve městě provoz privátní transfúzní stanice, tudíž museli dárci krve dojíždět do okolních nemocnic, nebo ji přestali dávat úplně. Vybudování centra trvalo tři měsíce, ale kvůli koronavirové pandemii jsme jej mohli zprovoznit až nyní,“ vysvětlil Houška. „Pokud by byl časem počet zájemců o darování krve větší, jsme schopni uvedenou kapacitu 60 lidí rozšířit,“ dodal.

Otevření odběrového centra vítá hejtmanka Ivana Stráská. „Za prvé jsem ráda, že se po tak dlouhé době a mnoha peripetiích vrací pod táborskou nemocnici. Za druhé pochází z Táborska spousta dárců krve, kterým více než dvacetiměsíční absence odběrového místa zkomplikovala život. A já věřím, že ti, kteří právě kvůli těmto problémům přestali krev dávat, se sem opět vrátí. Darováním krve totiž opravdu darují život,“ uzavřela hejtmanka.

Autor / zdroj: Radek Šíma

DALŠÍ ČLÁNKY

V Táboře bylo otevřeno nové odběrové centrum pro dárce krve

Každý čtvrtek celkem 60 lidí. Třicet dopoledne a stejný počet odpoledne. S takovou kapacitou počítá nové odběrové centrum pro dárce krve v Táboře.

V pěti ze sedmi okresů v kraji není žádný pozitivní případ. Aktuálně je pozitivních už jen 10 Jihočechů

V pěti ze sedmi jihočeských okresů neevidovali hygienici k úterní 18. hodině žádný aktivní případ onemocnění COVID-19. K Českobudějovicku, Českokrumlo

Jihočeský kraj získal pro III. kolo kotlíkových dotací dalších 119,7 milionu Kč

Dalších 119,7 milionu korun. Tuto částku získal Jihočeský kraj k navýšení finančních prostředků pro III. kolo kotlíkových dotací z programu Nová zelen

DNES SE STALO

POZVÁNKA OBRAZEM