AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Pixabay
25.5.2020

Muži dal bezdůvodně pěstí, strážníci agresora předali policistům

České Budějovice

V pátek 22. května v půl dvanácté večer přijalo operační středisko městské policie oznámení o potyčce několika osob na Sokolském ostrově. Na místo události byly neprodleně vyslány hlídky městské policie.

Při příjezdu strážníků na místo již k žádnému fyzickému konfliktu nedocházelo. Na zemi ležel zraněný muž a okolo něj stálo několik svědků události. Jednadvacetiletý muž měl v oblasti hlavy několik tržných ran. Strážníci mladému muži poskytli první pomoc a přivolali posádku ZZS, která posléze zraněného muže převezla do nemocnice k dalšímu ošetření. Agresor stihl před příjezdem hlídky utéct. Strážníci získali od svědků události podrobný popis útočníka a jali se ho hledat. Útočník si měl vybrat svou oběť zcela náhodně. Prostě se chtěl poprat. Zraněného udeřil pěstí do obličeje a poté se dal na útěk.

Strážníkům městské policie se o pár chvil později podařilo najít mladého muže, který odpovídal popisu, na Náměstí Přemysla Otakara II. Hlídka muže zastavila a vyzvala k prokázání totožnosti a k podání vysvětlení. Osmnáctiletý mladíka z Kaplice se k útoku přiznal a poté byl v rámci součinnosti předveden na obvodní oddělení Policie ČR, kde byl předán policistům k dalšímu opatření.

Svou roli v incidentu jistě sehrál i alkohol. Mladík nadýchal 1,02 promile.

Autor / zdroj: David Štýfal

DALŠÍ ČLÁNKY

V Táboře bylo otevřeno nové odběrové centrum pro dárce krve

Každý čtvrtek celkem 60 lidí. Třicet dopoledne a stejný počet odpoledne. S takovou kapacitou počítá nové odběrové centrum pro dárce krve v Táboře.

V pěti ze sedmi okresů v kraji není žádný pozitivní případ. Aktuálně je pozitivních už jen 10 Jihočechů

V pěti ze sedmi jihočeských okresů neevidovali hygienici k úterní 18. hodině žádný aktivní případ onemocnění COVID-19. K Českobudějovicku, Českokrumlo

Jihočeský kraj získal pro III. kolo kotlíkových dotací dalších 119,7 milionu Kč

Dalších 119,7 milionu korun. Tuto částku získal Jihočeský kraj k navýšení finančních prostředků pro III. kolo kotlíkových dotací z programu Nová zelen

DNES SE STALO

POZVÁNKA OBRAZEM