AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: ingimage / Leviathan
13.5.2020

Strážníci dopadli pachatele krádeže několika jízdních kol

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Krádež několika kol v hodnotě téměř 30 tisíc korun neprošla dvaadvacetiletému pachateli z Jindřichohradecka. Svědkem jeho počínání byla totiž městská kamera.

Zásah strážníků na sebe nenechal dlouho čekat. Strážníci muže i s dvěma odcizenými bicykly předali do rukou policistů. Za přečin krádeže v době nouzového stavu hrozí dvaadvacetiletému muži trest odnětí svobody až na dobu 8 let.

V úterý 12. května krátce před druhou hodinou ranní spatřil operátor městského kamerového systému na Husově třídě muže, který právě poškozoval dopravní značku. Značku se mu podařilo vyvrátit a pohodit ji na zem. Poté nasedl na jízdní kolo a odjížděl do ulic Pražského předměstí.

V té době se již po stopách cyklisty vydaly hlídky městské policie. Strážníkům se podařilo muže na jízdním kole odpovídajícího popisu zastavit nedaleko. Mladý muž u sebe neměl žádné osobní doklady, navíc se snažil pro strážníky vytvořit si smyšlenou totožnost. Nakonec však šel s pravdou ven.

Jak se ukázalo, dvaadvacetiletý muž z Jindřichohradecka měl v úterý ráno na svědomí kromě poškozené dopravní značky hned tři krádeže jízdních kol v hodnotě téměř 30 tisíc korun.

Strážníci předali muže i s dvěma jízdními koly do rukou policistů na Obvodním oddělení Policie ČR – město v ulici Tř. 28. Října.

 

Autor / zdroj: Věra Školková

DALŠÍ ČLÁNKY

V Táboře bylo otevřeno nové odběrové centrum pro dárce krve

Každý čtvrtek celkem 60 lidí. Třicet dopoledne a stejný počet odpoledne. S takovou kapacitou počítá nové odběrové centrum pro dárce krve v Táboře.

V pěti ze sedmi okresů v kraji není žádný pozitivní případ. Aktuálně je pozitivních už jen 10 Jihočechů

V pěti ze sedmi jihočeských okresů neevidovali hygienici k úterní 18. hodině žádný aktivní případ onemocnění COVID-19. K Českobudějovicku, Českokrumlo

Jihočeský kraj získal pro III. kolo kotlíkových dotací dalších 119,7 milionu Kč

Dalších 119,7 milionu korun. Tuto částku získal Jihočeský kraj k navýšení finančních prostředků pro III. kolo kotlíkových dotací z programu Nová zelen

DNES SE STALO

POZVÁNKA OBRAZEM