CESTOVÁNÍ / Zoologické zahrady

Popis: Lev pustinný v zoo Tábor.
Lev pustinný v zoo Tábor.
6.4.2018

ZOO Tábor zahájila hlavní sezonu, otevřeno má každý den

TÁBOR

Příchod jara, který je každoročně ve znamení probouzející se přírody a příchodu nového života, znamená výrazný impulz také pro táborskou zoologickou zahradu. Tradičně v jarních měsících totiž startuje hlavní sezona, během níž je zoo přístupná každý den. Navíc se prodloužila otevírací doba, brány zoo se nově zavřou o dvě hodiny později až v šest odpoledne.

Zimní období bylo v ZOO Tábor ve znamení příprav na novou sezonu. Zaměstnanci zoo opravovali výběhy pro zvířata, obnovovali značení a připravovali nové investice. Asi nejviditelnější změnou byla příprava nového výběhu pro rysy karpatské. Do Tábora totiž na začátku roku ze zoologické zahrady v německém Chemnitzu přicestovala rysí samice Aisha, která má v budoucnu vytvořit pár se samcem Petrem. Společné chvíle tak budou trávit v novém výběhu, byť zatím zůstávají oddělení, dokud si na sebe nezvyknou.

Na teplejší dny čekají také mláďata emu hnědého, která zatím tráví dny v krytém zázemí. „Naši zoologickou zahradu postupně vylepšujeme tak, abychom mohli našim zvířatům nabídnout co nejlepší podmínky pro život. Že se nám to daří, dokládají pravidelné přírůstky. Už brzy se navíc budeme moci pochlubit novým velmi vzácným a ohroženým zvířetem, které u nás v Táboře ještě nemáme. V tuto chvíli mohu prozradit pouze to, že tento druh si zahrál jednu z rolí v oblíbeném animovaném filmu Madagaskar,“ naznačuje ředitel ZOO Tábor Evžen Korec a vyzývá k tipování, o jaké zvíře se jedná. Své tipy mohou zájemci psát na facebookovém profilu táborské zoo. První správně tipující získá volnou vstupenku.

Prohlédnout si návštěvníci mohou přes 300 zvířat, přičemž více než třetina z nich patří mezi ohrožené druhy u nás i ve světě. A to je také posláním zahrady – chránit ohrožené druhy zvířat, které jsou často na pokraji vyhubení. Aby návštěva ZOO Tábor byla co nejpříjemnější, je pro návštěvníky připraveno i široké zázemí: využít mohou restauraci, která se nachází přímo v areálu zahrady, odpočinkové zóny nebo dětské hřiště.

Rozlohou největší zoologická zahrada jižních Čech ZOO Tábor je zároveň jednou z nejmladších zoologických zahrad v Česku. Vznikla v květnu 2015 poté, co ji od insolvenčního správce koupil pražský developer a biolog Evžen Korec. Tím ji zachránil před likvidací a rozprodáním zvířat. Pro veřejnost byla ZOO Tábor otevřena o měsíc později. Jen v minulém roce ji navštívilo 77 tisíc lidí. Hlavním posláním zahrady je chov a ochrana ohrožených druhů zvířat. Aktuálně v ZOO Tábor žije přes 300 zvířat takřka 80 živočišných druhů. Generálním partnerem je lídr developerské výstavby v ČR EKOSPOL.

Plánované akce v ZOO Tábor v roce 2018

21.4.2018 - Den Země (Program nejen pro děti)

1.5.2018 - První Máj (Sleva pro zamilované páry)

12. –13. 5.2018 - Mezinárodní den rodiny (Ideálně strávený čas s rodinou je v ZOO Tábor)

19. 5.2018 - Světový den biologické rozmanitosti (Oslavte s námi den biologické rozmanitosti a vezměte rodinu do ZOO Tábor. Pro děti boudou připraveny naučné hry)

26.5.2018 - Noční prohlídka (Poznejte život v ZOO Tábor za tmy)

2.6.2018 - Den dětí (Zábavný program pro celou rodinu)

9.6.2018 - Světový den životního prostředí (Zajímavý program pro celou rodinu)

23.6.2018 - Noční prohlídka (Zažijte ZOO Tábor za tmy)

30.6. – 1. 7.2018 - Za vysvědčení do ZOO (Vyznamenání na vysvědčení? Navštivte ZOO zdarma)

6.7.2018 - Zahradní slavnost (Oslavte s námi začátek léta)

14.7.2018 - Noční prohlídka (Zažijte ZOO Tábor za tmy)

21.7.2018 - Noční prohlídka (Zažijte ZOO Tábor za tmy)

4.8.2018 - Noční prohlídka (Zažijte ZOO Tábor za tmy)

11.8.2018 - Světový den lvů (V naší ZOO se dostanete ke lvům opravdu blízko)

18.8.2018 - Den bez palmového oleje (Seznamte se s riziky používání palmového oleje)

25.8.2018 - Noční prohlídka (Zažijte ZOO Tábor za tmy)

8.–9.9.2018 - Malý ošetřovatel v ZOO – soutěž (Hrajte o zajímavé ceny)

14.–16.9.2018 - Táborské slavnosti – Po stopách zvířat středověku (Připraveno je i komentované krmení)

22.9.2018 - Den adoptivních rodičů (Setkání sponzorů ZOO Tábor)

30.9.2018 - Mezinárodní den seniorů (Sleva 20 % pro osoby nad 70 let)

6.10.2018 - Mezinárodní den zvířat (Speciální program pro celou rodinu)

20.10.2018 - Den stromů (Navštivte ZOO Tábor během barevného podzimu)

3.11.2018 - Halloween + noční prohlídka ZOO (Nejděsivější noc v roce si můžete užít v ZOO Tábor. Během dne halloweenská komentovaná krmení a dlabání dýní pro prvních 25 lidí. Po setmění čeká návštěvníky noční prohlídka ZOO.)

17.11. 2018 - Mezinárodní den studentstva (Přijďte oslavit Mezinárodní den studenstva s našimi zvířátky)

1.12. 2018 - Mikulášská nadílka (Sladká nadílka pro děti)

24.–31.12.2018 - Vánoce (ZOO otevřena i během svátků)

 

Autor / zdroj: Filip Sušanka

Doporučujeme

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?

Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Táborsko doma s Ústím přišlo o všechny body

Táborsko nepotvrdilo roli favorita, kterým bylo podle sázkových kanceláří a doma ztratilo důležité tři body, protože s Ústím nad Labem prohrálo 2:3.

Post

Zbrojovka zvládla roli favorita a z Táborska veze tři body

Zbrojovka vyhrála v předposledním Táborsku 1:2, když o svém vítězství rozhodla v prvním poločase dvěma brankami. Domácí ve druhém dějství už jen sníži

Post

Prvních šest desítek kol z táborské zoo míří do Afriky

Na 61 jízdních kol darovaných lidmi z Táborska se mohou těšit školáci v africké Gambii. Z táborské zoologické zahrady je společně s helmami a dalším c

PARTNEŘI

www.avon-registrace.eu www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA