CESTOVÁNÍ / Zoologické zahrady

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
17.8.2017

Návštěvníci ZOO Tábor mají poslední letošní možnost zažít atmosféru usínající zoologické zahrady

TÁBOR

Poslední možnost zažít atmosféru usínající zoologické zahrady v letošním roce budou mít návštěvníci ZOO Tábor už tuto sobotu 19. srpna. Od půl deváté večer je čeká speciální komentovaná procházka celým areálem zahrady, při které se dozví spoustu zajímavostí nejen o nočním životě zdejších zvířat.

„Zájem o předchozí podvečerní prohlídky byl opravdu obrovský a velmi mile nás překvapil. Proto jsme se rozhodli uspřádat letos ještě jednu podobnou netradiční prohlídku a umožnit i dalším zájemcům zažít naši zoologickou zahradu v úplně jiné atmosféře. Tentokrát je sraz u hlavní brány o půl hodiny dříve než minule, už o půl deváté,“ upozorňuje mluvčí ZOO Tábor Filip Sušanka a dodává, že by si účastníci měli s sebou vzít baterku či jiný zdroj světla.

Návštěvníci se během procházky dozvědí například to, kdy a jak chodí jednotlivá zvířata spát. Nikdo se však nemusí bát, že by byla všechna zvířata zalezlá v pelíšku. Pro mnohá zvířata naopak noc představuje nejaktivnější část dne, proto o různá zvířecí setkání nebude jistě nouze.

„Tento netradiční zážitek si naši návštěvníci užijí bez zdražení za standardní vstupné podle ceníku. Zájemci se ale musí na akci předem registrovat. A to na mail zoo@zootabor.eu,“ připomíná mluvčí Sušanka.

Rozlohou největší zoologická zahrada jižních Čech ZOO Tábor je zároveň jednou z nejmladších zoologických zahrad v Česku. Vznikla v květnu 2015 poté, co ji od insolvenčního správce koupil pražský developer a biolog Evžen Korec. Tím ji zachránil před likvidací a rozprodáním zvířat. Pro veřejnost byla ZOO Tábor otevřena o měsíc později. Jen v minulém roce ji navštívilo přes 70 tisíc lidí. Na jaře a v létě je zahrada otevřena každý den od 9:00 do 18:00. Hlavním posláním zahrady je chov a ochrana ohrožených druhů. Aktuálně v ZOO Tábor žije přes 250 zvířat takřka 70 živočišných druhů.

Autor / zdroj: Filip Sušanka

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Přijďte o víkendu do táborské zoo a zaplaťte, kolik chcete

Mimořádnou akci pro své návštěvníky připravila táborská zoologická zahrada na tento víkend. Každý, kdo v sobotu a v neděli přijde do ZOO Tábor, zaplat

Post

ZOO Tábor loni navštívilo 77 tisíc lidí

Táborská zoologická zahrada patří k nejnavštěvovanějším turistickým místům širokého okolí a její obliba stále roste. Je v loňském roce prošlo branami

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA