CESTOVÁNÍ / Zoologické zahrady

Popis:
5.6.2017

Táborská ZOO opět zažila noc splněných dětských snů

TÁBOR

Rodiny s handicapovanými dětmi si už podruhé užily nevšední večer uprostřed zvířat táborské zoologické zahrady. V pátek druhého června se totiž v ZOO Tábor uskutečnil druhý ročník projektu zoologických zahrad s názvem „Noc snů“, který tradičně probíhá po celém světě první víkend v červnu. Akci, do které se letos zapojilo 282 zoologických zahrad a dalších organizací z 39 zemí po celém světě, v Táboře opět připravily místní neziskové organizace ve spolupráci s táborskou zoologickou zahradou.

APLA Jižní Čechy si pro letošek vylosovala šťastnou kartu a mohla pomoci koordinovat tuto krásnou akci, které se zúčastnilo kolem dvě stě padesáti lidí  - rodin dětí se zdravotním postižením a zaměstnanců regionálních neziskových organizací. Všichni jsme si to společně moc užili, vážíme si této iniciativy a tímto děkujeme ZOO Tábor i za naše rodiny. Ceníme si také přátelské spolupráce s ostatními neziskovými organizacemi z Táborska a jsem ráda, že náš cíl je společný: pomáhat tam, kde je třeba,“ uvedla koordinátorka letošního ročníku Lucie Hnojnová.

Kromě nejrůznějších setkání se zvířaty si mohli letos účastníci zahrát například nejrůznější tematické hry, ochutnat nevšední kulinářské dobroty v podobě speciálně upraveného hmyzu. v tvořivých dílnách si vyrobit výrobky se zvířecími motivy či se blíže seznámit se s různými přírodninami. Příjemný večer zakončilo společné opékání buřtů a zpěv u indiánského týpí.

Noc snů v současnosti pořádáme jako jediná zahrada v Jihočeském kraji, což je myslím velká škoda a pevně doufám, že se v budoucnu další zahrady v regionu přidají. Tento večer už tradičně v ZOO Tábor patří výhradě rodinám s handicapovanými dětmi, které si tak mohou v klidu užít neopakovatelné atmosféry podvečerní zoologické zahrady,“ podotkl hlavní zoolog ZOO Tábor Ondřej Kott a zdůraznil, že druhý ročník potvrdil sílu propojení zoo a neziskových organizací. „V tom je táborská Noc snů opravdu výjimečná. Velmi si vážím všech, kteří tuto akci pomáhají připravit,“ doplnil Kott.

Rozlohou největší zoologická zahrada jižních Čech ZOO Tábor je zároveň jednou z nejmladších zoologických zahrad v Česku. Vznikla v květnu 2015 poté, co ji od insolvenčního správce koupil pražský developer a biolog Evžen Korec. Tím ji zachránil před likvidací a rozprodáním zvířat. Pro veřejnost byla ZOO Tábor otevřena o měsíc později. Jen v minulém roce ji navštívilo přes 70 tisíc lidí. Na jaře a v létě je zahrada otevřena každý den od 9:00 do 18:00. Hlavním posláním zahrady je chov a ochrana ohrožených druhů. Aktuálně v ZOO Tábor žije přes 250 zvířat takřka 70 živočišných druhů. Generálním partnerem je lídr developerské výstavby v ČR EKOSPOL.

Vybrané akce ZOO Tábor v roce 2017

Svatojánská noc v zoo – 24. června

S vysvědčením do zoo – 30. června

Fotografická soutěž po celé prázdniny

Zahradní slavnost – 1. července

Malý ošetřovatel v ZOO – 15. července

Noc v ZOO – 22. července

Mezinárodní den tygrů – 29. července

Autor / zdroj: Filip Sušanka

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Přijďte o víkendu do táborské zoo a zaplaťte, kolik chcete

Mimořádnou akci pro své návštěvníky připravila táborská zoologická zahrada na tento víkend. Každý, kdo v sobotu a v neděli přijde do ZOO Tábor, zaplat

Post

ZOO Tábor loni navštívilo 77 tisíc lidí

Táborská zoologická zahrada patří k nejnavštěvovanějším turistickým místům širokého okolí a její obliba stále roste. Je v loňském roce prošlo branami

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA