CESTOVÁNÍ / Technické památky

Popis: Elinka na trati, když zrovna přejíždí most přes Lužnici.
Elinka na trati, když zrovna přejíždí most přes Lužnici.
10.8.2018

Historická jízda Elinkou sveze cestující po první elektrifikované trati Rakouska-Uherska

TÁBOR / BECHYNĚ

Historická jízda Elinkou je zážitkem, který především dětem dlouho utkví v paměti. Cestující totiž sveze po první elektrifikované trati Rakouska-Uherska. Vlak přejíždí také unikátní most přes Lužnici.

Tato technická památka, která spojuje města Tábor a Bechyně, byla vůbec první elektrifikovanou tratí v Rakousko-Uhersku. Jednou z nejnáročnějších částí tohoto projektu byla stavba mostu přes Lužnici v Táboře a elektrárny u mostu. Svůj pravidelný provoz po této trati „Elinka“ zahájila v roce 1903.

Elinka vyjíždí ve směru z Tábora do Bechyně v 9:39 a 13:39 a ze směru z Bechyně do Tábora v 11:24 a 15:24. Tento speciální vlak letos ještě pojede ve dnech 11. a 25. srpna a 15. a 16. září.

Z důvodu omezené kapacity vlaku si zájemci musí povinně rezervovat místo předem, a to v kterékoliv pokladně ČD.

Jízdné: Jednosměrná jízdenka 200 korun (1. třída) / 180 korun (2. třída); děti 6–15 let jednosměrné 100 korun (1. třída), 80 korun (2. třída); děti do 6 let (bez nároku na místo) – zdarma

Podrobné informace zájemci najdou na webu Českých drah.

Autor / zdroj: -red-

Doporučujeme

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?

Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Táborsko doma s Ústím přišlo o všechny body

Táborsko nepotvrdilo roli favorita, kterým bylo podle sázkových kanceláří a doma ztratilo důležité tři body, protože s Ústím nad Labem prohrálo 2:3.

Post

Zbrojovka zvládla roli favorita a z Táborska veze tři body

Zbrojovka vyhrála v předposledním Táborsku 1:2, když o svém vítězství rozhodla v prvním poločase dvěma brankami. Domácí ve druhém dějství už jen sníži

Post

Prvních šest desítek kol z táborské zoo míří do Afriky

Na 61 jízdních kol darovaných lidmi z Táborska se mohou těšit školáci v africké Gambii. Z táborské zoologické zahrady je společně s helmami a dalším c

PARTNEŘI

www.avon-registrace.eu www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA