SPORT / Hokej

Popis:
17.10.2017

Litoměřice doma těsně podlehly Budějovicím

LITOMĚŘICE / ČESKÉ BUDĚJOVICE

Po dlouhou dobu vyrovnaný zápas přinesl velké množství střel na obou stranách, což přineslo spoustu práce jak pro Tomáše Krále, tak pro Petra Kváču. Přesto oba gólmani své celky drželi a chytili velké množství střel. Stadion se dlouho snažil, v závěru se však povedlo Vlastimilu Dostálkovi otočit definitivně zápas ve prospěch Motoru.

Úvodní vhazování si vydobyli litoměřičtí, ale jako první vystřelil ostře Miloslav Čermák. Střela ale neznamenala nic oproti gólu v třetí minutě Jaroslava Šimečka, který s asistencí Jiřího Jebavého a Filipa Helta dorazil kotouč do branky a otevřel tak skóre – 1:0. Stadion stále vytahoval puk ze svého pásma, což si Motor nenechal líbit a dorážel zpět. V osmé minutě začalo pro kališníky oslabení, což jim hned po vhození nebránilo zaútočit na soupeřovu bránu a ne jen jednou. U domácích se bojovalo také, ale oslabení stav nezměnilo. V půlce první třetiny se hra zrychluje a dlouhodobá ofenzivní snaha Budějovic byla odměněna ve dvanácté minutě gólem Václava Nedorosta. Svoji střelou k tyčce tak dorovnává – 1:1. Do konce tohoto dějství byly viditelné šance z obou stran. Rozuzlení nepřineslo ani oslabení hostů, kdy domácí ostře ostřelovali soupeřovu kasu.

Druhá dvacetiminutovka začíná útokem na domácí, kde se hosté i přes snahu kališníků je vyprovodit na nějakou chvilku usídlili. Hra pokračovala a ve dvacátétřetí minutě se kališníci dostali do přesilovky, které nestihli ani pořádně využít, protože si hráč z jejich řad na trestnou lavici přisedl také. Hra čtyř na čtyři byla vyrovnaná, v plném počtu Stadion postupoval lépe, ale Motor se jen tak nenechal a hru každou chvilku obracel. Do karet Budějovicím nahrálo další vyloučení, tentokrát Martina Janduse. Přes defenzívu Litoměřic se hostům povedlo prorazit a umístit kotouč za záda Tomáše Krále. Gól vstřelil ve třicátétřetí minutě, jednu vteřinu před vypuštěním již zmíněného Martina Janduse Vlastimil Dostálek s asistencí Romana Vráblíka. Styl hry obou týmů se oproti začátku zrychluje. V třicátéosmé minutě překazil nahrávku mezi budějovickými Josef Stříbrný, který prudce odpálil od modré lajny. Kotouč se odrazil od gólmana a přistál na holi Filipa Helta a ten ho přesně umístil do sítě – 2:2. Dorovnání kališníky nabudilo a zbytek druhého dějství viditelně odehráli ve snaze dostat se do vedení.

Třetí dějství začali domácí s nabuzeným dozvukem z poslední třetiny. Na branku slibně vyjel osamocený Matyáš Kantner, sice bez úspěchu, ale jeho vrstevníkům se podařilo udržet puk v útočném pásmu. V taktizování mohli Litoměřice pokračovat, díky přesilovce. České Budějovice bránily jak mohli a úspěšně oslabení zvládli. Týmy se v prodírání střídaly a vyvinula se agresivnější hra. Časomíra se dostala k třinácti minutám do konce a hráči se vyrovnaně testují, zbystřet museli i gólmani. Zbývala půlka dvacetiminutovky a Stadion čelil přesile, hosté se drželi v útočném pásmu a společně se snažili najít díru, kterou by procpali puk za záda krále. Oslabení kališníci zvládli. Tlak ze strany Motoru na sobě nenechali znát a hned odpovídali. Když už to vypadalo bez odpovědi, protože se puk ocitl za zády Krále, bylo nakonec rozhodnuto pro neuznání gólu. Po tomto incidentu se hosté drželi v útočném pásmu se snahou dotlačit puk do kasy znovu, ale už úspěšně, čemuž kališníci odolali a kotouč ještě párkrát vyvezli. Budějovičtí je ale minutu před koncem zápasu zlomili, kdy Vlastimil Dostálek namířil gumovou pryž do gólmana, kotouč však prošel – 2:3. Stadion už nedorovnal.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): "Výsledek je pro nás velice krutý. V první třetině jsme udělali několik chyb a dostali jsme se zbytečně pod tlak, ale od druhé třetiny jsme až do padesáté páté minuty hráli to, co jsme chtěli. Posledních pět minut jsme nezvládli psychicky, začali jsme být pasivní, dostali jsme se pod tlak a vše vyvrcholilo brankou soupeře. V závěru dnešního utkání bylo vidět, že nám chybí zkušení hráči, kteří jsou aktuálně zranění. Jinak si myslím, že to byl z naší strany dobře odehraný zápas, pro kluky to je obrovská zkušenost hrát proti tak kvalitnímu soupeři. Doufám, že do středy si všechno srovnáme, abychom tento výkon minimálně zopakovali."

Marian Jelínek (ČEZ Motor České Budějovice): "Co se týká bojovnosti a nasazení, tak kluci v dnešním utkání předvedli dobrý výkon. Po taktické stránce se nám utkání nepovedlo a máme na čem zapracovat. Hráčům musím poděkovat za snahu a úsilí, které do zápasu vložili. Se třemi body z Litoměřic jsme samozřejmě velice spokojeni."


HC Stadion Litoměřice - ČEZ Motor České Budějovice 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Šimeček (Helt, Jebavý), 38. Helt (Stříbrný, Šimeček) - 12. Nedorost (Pavlin, Čermák), 34. Dostálek (Vráblík, Galamboš), 59. Dostálek (Nedorost, Vlček)
Rozhodčí: Luczków, Valenta - Štofa, Beneš
Vyloučení: 4:3
Diváci: 921

HC Stadion Litoměřice: Král – Jeřábek, Pavlas, Kachyňa, Smetana, Jandus, Jebavý – Kusý, Veselý, Chalupa – Dvořák, Miškář, Jirásek – Helt, Šimeček, Stříbrný – Komárek, Kantner, Havelka

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča – Fillman, Vráblík, Kutlák, Marcel, Pavlin, Pýcha – Toman, Nedorost, Čermák – Dostálek, Galamboš, Heřman – Crowder, Vlček, Šulek – Marek, Pajič, Doktor

 

Autor / zdroj: Vít Trubička / hclitomerice.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Rekonstrukce slavného návratu T. G. Masaryka z exilu vlakem

České dráhy ve spolupráci s Českosloslovenskou obcí legionářskou a Národním technickým muzeem připravily jedinečnou rekonstrukci příjezdu prvního česk

Post

Táborská zoo vystavuje tři desítky betlémů 92letého autora

Vánoční atmosféra, která je nyní už takřka všudypřítomná, zasáhla výrazněji také táborskou zoologickou zahradu.

Post

Za pěknou vánoční ozdobu dětská vstupenka zdarma

Vánoční atmosféra nás všechny začíná pomalu pohlcovat a ne jinak je tomu i v ZOO Tábor. Ani tady nesmí chybět tradiční vánoční stromeček, který letos

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA