AKTUÁLNĚ / Společnost

22.8.2012

Odborní pracovníci budou stabilizovat stěny rybníku Jordán v Táboře

TÁBOR

Kvůli snížení hladiny v rámci obnovy rybníku Jordán v Táboře hrozí sesuv svahu a narušení kanalizačního sběrače z Čekanic. Kvůli trhlinám je nutné přistoupit ke stabilizaci stěn.

V důsledku snížení hladiny vody v rámci akce Obnova rybníka Jordán nastává snižování hydrostatického tlaku vody na kamenné opevnění a současně odvodňování půdního profilu. To se projevuje na kamenném opevnění v místě strmého svahu vznikem trhlin. Bez preventivních opatření by mohl nastat sesuv svahu a narušení kanalizačního sběrače z Čekanic, který je v násypu uložen.

"V době realizace opevnění nebylo možno Jordán vypustit. V problémovém místě je hloubka asi 12 metrů a opevnění bylo založeno pouze na silném kamenném záhozu. Tato stavební akce byla ukončena a při projektování Obnovy rybníka Jordán měla projekční kancelář za to, že stavba je ukončená a nebyl žádný důvod k obavám, že by mohlo dojít k projevům nestability," řekl Karel Hotový, manažer projektu obnovy nádrže.

Protože vznikající trhliny postupují poměrně rychle, bylo dnes v úterý rozhodnuto neprodleně, již během úterka či středy, přistoupit ke stabilizaci opevnění zaléváním směsí betonu tak, aby sesuv byl zastaven. "Totéž budeme opakovat poté, co klesne hladina o dalších asi šest metrů a následně se bude řešit celková stabilizace tohoto území, jakmile bude nádrž zcela vypuštěna. V této chvíli předpokládáme použít zhruba 200 kubíků betonové směsi ke zpevnění svahu, který bude po dokončení akce Obnovy Jordánu opět pod vodou. Náklady na tuto sanaci hrubým odhadem vyčíslujeme na 600 000 korun," dodal Hotový.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?

Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Táborsko doma s Ústím přišlo o všechny body

Táborsko nepotvrdilo roli favorita, kterým bylo podle sázkových kanceláří a doma ztratilo důležité tři body, protože s Ústím nad Labem prohrálo 2:3.

Post

Zbrojovka zvládla roli favorita a z Táborska veze tři body

Zbrojovka vyhrála v předposledním Táborsku 1:2, když o svém vítězství rozhodla v prvním poločase dvěma brankami. Domácí ve druhém dějství už jen sníži

Post

Prvních šest desítek kol z táborské zoo míří do Afriky

Na 61 jízdních kol darovaných lidmi z Táborska se mohou těšit školáci v africké Gambii. Z táborské zoologické zahrady je společně s helmami a dalším c

PARTNEŘI

www.avon-registrace.eu www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA