AKTUÁLNĚ / Společnost

22.8.2012

Odborní pracovníci budou stabilizovat stěny rybníku Jordán v Táboře

TÁBOR

Kvůli snížení hladiny v rámci obnovy rybníku Jordán v Táboře hrozí sesuv svahu a narušení kanalizačního sběrače z Čekanic. Kvůli trhlinám je nutné přistoupit ke stabilizaci stěn.

V důsledku snížení hladiny vody v rámci akce Obnova rybníka Jordán nastává snižování hydrostatického tlaku vody na kamenné opevnění a současně odvodňování půdního profilu. To se projevuje na kamenném opevnění v místě strmého svahu vznikem trhlin. Bez preventivních opatření by mohl nastat sesuv svahu a narušení kanalizačního sběrače z Čekanic, který je v násypu uložen.

"V době realizace opevnění nebylo možno Jordán vypustit. V problémovém místě je hloubka asi 12 metrů a opevnění bylo založeno pouze na silném kamenném záhozu. Tato stavební akce byla ukončena a při projektování Obnovy rybníka Jordán měla projekční kancelář za to, že stavba je ukončená a nebyl žádný důvod k obavám, že by mohlo dojít k projevům nestability," řekl Karel Hotový, manažer projektu obnovy nádrže.

Protože vznikající trhliny postupují poměrně rychle, bylo dnes v úterý rozhodnuto neprodleně, již během úterka či středy, přistoupit ke stabilizaci opevnění zaléváním směsí betonu tak, aby sesuv byl zastaven. "Totéž budeme opakovat poté, co klesne hladina o dalších asi šest metrů a následně se bude řešit celková stabilizace tohoto území, jakmile bude nádrž zcela vypuštěna. V této chvíli předpokládáme použít zhruba 200 kubíků betonové směsi ke zpevnění svahu, který bude po dokončení akce Obnovy Jordánu opět pod vodou. Náklady na tuto sanaci hrubým odhadem vyčíslujeme na 600 000 korun," dodal Hotový.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?

Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Pouliční umělci obsadí centrum Tábora už podeváté

Pokud patříte k příznivcům pouličního divadla a nového cirkusu v podání domácích i zahraničních souborů, neměli byste první srpnový víkend chybět v ji

Post

Na vítěze umělecké soutěže k 30. výročí pádu železné opony čeká 20 tisíc eur

Jihočeský kraj a spolková země Horní Rakousko vyhlašují otevřenou uměleckou soutěž k 30. výročí pádu železné opony. Společný projekt je dotován celko

PARTNEŘI

www.avon-registrace.eu www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA